
Molex 204223-0002 Connector Housing Squba 204220 Series Plug 2 Ways 1.8 mm
Product details
| Product Range | Squba 204220 Series |
| Gender | Plug |
| No. of Positions | 2Ways |
| Pitch Spacing | 1.8mm |
| For Use With | Molex Squba Series 204226-1001 Pin Contacts |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 204223-0002 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Enhanced Product Overview EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Molex 204223-0002 Connector Housing Squba 204220 Series Plug 2 Ways 1.8 mm
Product details
| Product Range | Squba 204220 Series |
| Gender | Plug |
| No. of Positions | 2Ways |
| Pitch Spacing | 1.8mm |
| For Use With | Molex Squba Series 204226-1001 Pin Contacts |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 204223-0002 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Enhanced Product Overview EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | Squba 204220 Series |
| Gender | Plug |
| No. of Positions | 2Ways |
| Pitch Spacing | 1.8mm |
| For Use With | Molex Squba Series 204226-1001 Pin Contacts |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 204223-0002 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Enhanced Product Overview EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








