
MOLEX 92315-0815 Ribbon Cable, Picoflex, PF-50 Socket, Picoflex, PF-50 Socket, 8 Ways, 6 ", 150 mm, 1.27 mm
MOLEX 92315-0815 Ribbon Cable, Picoflex, PF-50 Socket, Picoflex, PF-50 Socket, 8 Ways, 6 ", 150 mm, 1.27 mm
- 1.2A Maximum current per contact
- 250V Maximum voltage
Applications
Industrial
Product details
| Cable Pitch | 1.27mm |
| Cable Length - Metric | 150mm |
| Connector Type B | Picoflex, PF-50 Socket |
| No. of Positions | 8Ways |
| Connector Type A | Picoflex, PF-50 Socket |
| Product Range | - |
| Connector Pitch | 1.27mm |
| Cable Length - Imperial | 6" |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 92315-0815 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.29
-70%$4.29
$1.29MOLEX 92315-0815 Ribbon Cable, Picoflex, PF-50 Socket, Picoflex, PF-50 Socket, 8 Ways, 6 ", 150 mm, 1.27 mm
- 1.2A Maximum current per contact
- 250V Maximum voltage
Applications
Industrial
Product details
| Cable Pitch | 1.27mm |
| Cable Length - Metric | 150mm |
| Connector Type B | Picoflex, PF-50 Socket |
| No. of Positions | 8Ways |
| Connector Type A | Picoflex, PF-50 Socket |
| Product Range | - |
| Connector Pitch | 1.27mm |
| Cable Length - Imperial | 6" |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 92315-0815 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 1.2A Maximum current per contact
- 250V Maximum voltage
Applications
Industrial
Product details
| Cable Pitch | 1.27mm |
| Cable Length - Metric | 150mm |
| Connector Type B | Picoflex, PF-50 Socket |
| No. of Positions | 8Ways |
| Connector Type A | Picoflex, PF-50 Socket |
| Product Range | - |
| Connector Pitch | 1.27mm |
| Cable Length - Imperial | 6" |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 92315-0815 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











