MUELLER ELECTRIC BU-3030-A-12-2 TEST LEAD, RED, 304.8MM, 300V, 10A
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Lead Length - Imperial
12"
Insulator Colour
Red
Voltage Rating
300VAC
SVHC
No SVHC (19-Jan-2021)
Lead Length - Metric
304.8mm
Current Rating
10A
Product Range
Other details
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number BU-3030-A-12-2
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Lead Length - Imperial
12"
Insulator Colour
Red
Voltage Rating
300VAC
SVHC
No SVHC (19-Jan-2021)
Lead Length - Metric
304.8mm
Current Rating
10A
Product Range
Other details
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number BU-3030-A-12-2
12"
300VAC
304.8mm
10A
Part Number BU-3030-A-12-2
MUELLER ELECTRIC BU-3030-A-12-2 TEST LEAD, RED, 304.8MM, 300V, 10A | Tanotis