
MULTICOMP 010-0024F Anti Static Bag, Static Shielding, Static Shielding Bag (Metal-In), 10 ", 254 mm, 8 ", 203 mm
MULTICOMP 010-0024F Anti Static Bag, Static Shielding, Static Shielding Bag (Metal-In), 10 ", 254 mm, 8 ", 203 mm
Product details
| Bag Type | Static Shielding Bag (Metal-In) |
| Length - Imperial | 10" |
| Length - Metric | 254mm |
| Width - Imperial | 8" |
| Width - Metric | 203mm |
| Bag Thickness | 76.2µm |
| Bag Colour | Transparent |
| Seal Type | Heat Seal |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 010-0024F |
| Quantity | Pack ofĀ 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP 010-0024F Anti Static Bag, Static Shielding, Static Shielding Bag (Metal-In), 10 ", 254 mm, 8 ", 203 mm
Product details
| Bag Type | Static Shielding Bag (Metal-In) |
| Length - Imperial | 10" |
| Length - Metric | 254mm |
| Width - Imperial | 8" |
| Width - Metric | 203mm |
| Bag Thickness | 76.2µm |
| Bag Colour | Transparent |
| Seal Type | Heat Seal |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 010-0024F |
| Quantity | Pack ofĀ 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Bag Type | Static Shielding Bag (Metal-In) |
| Length - Imperial | 10" |
| Length - Metric | 254mm |
| Width - Imperial | 8" |
| Width - Metric | 203mm |
| Bag Thickness | 76.2µm |
| Bag Colour | Transparent |
| Seal Type | Heat Seal |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 010-0024F |
| Quantity | Pack ofĀ 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








