
Multicomp 082-0117 Conductive Mat Rubber Black 1.22m W x 610mm L
- Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
Product details
| Mat Type | Conductive Mat |
| Mat Colour | Black |
| Mat Material | Rubber |
| Ground Terminal Type | No Grounding Hardware Included |
| Width - Imperial | 4ft |
| Length - Imperial | 24" |
| Width - Metric | 1.22m |
| Length - Metric | 610mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 082-0117 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $110.62
-70%$110.62
$33.19Multicomp 082-0117 Conductive Mat Rubber Black 1.22m W x 610mm L
- Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
Product details
| Mat Type | Conductive Mat |
| Mat Colour | Black |
| Mat Material | Rubber |
| Ground Terminal Type | No Grounding Hardware Included |
| Width - Imperial | 4ft |
| Length - Imperial | 24" |
| Width - Metric | 1.22m |
| Length - Metric | 610mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 082-0117 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
Product details
| Mat Type | Conductive Mat |
| Mat Colour | Black |
| Mat Material | Rubber |
| Ground Terminal Type | No Grounding Hardware Included |
| Width - Imperial | 4ft |
| Length - Imperial | 24" |
| Width - Metric | 1.22m |
| Length - Metric | 610mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 082-0117 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



