
MULTICOMP MC001566 MICRO BIT BATTERY ENCLOSURE, BLACK/CLEAR
Product details
| External Width | 37.5mm |
| External Depth | 56.1mm |
| Enclosure Material | High Impact Polystyrene (HIPS), PETG |
| Product Range | - |
| For Use With | Micro: bit Go Boards |
| External Height | 30.6mm |
| Body Colour | Black, Transparent |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001566 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $19.64
-70%$19.64
$5.89MULTICOMP MC001566 MICRO BIT BATTERY ENCLOSURE, BLACK/CLEAR
Product details
| External Width | 37.5mm |
| External Depth | 56.1mm |
| Enclosure Material | High Impact Polystyrene (HIPS), PETG |
| Product Range | - |
| For Use With | Micro: bit Go Boards |
| External Height | 30.6mm |
| Body Colour | Black, Transparent |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001566 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| External Width | 37.5mm |
| External Depth | 56.1mm |
| Enclosure Material | High Impact Polystyrene (HIPS), PETG |
| Product Range | - |
| For Use With | Micro: bit Go Boards |
| External Height | 30.6mm |
| Body Colour | Black, Transparent |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001566 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.