
Multicomp MC011450 3D Printer Filament PLA 1.75 mm Light Blue 225 °C Melting Temp
Product details
| Diameter | 1.75mm |
| Filament Colour | Light Blue |
| Filament Material | PLA (Polylactide) |
| Melting Temperature | 225°C |
| Spool Width | 63mm |
| Spool Hub Diameter | 200mm |
| Product Range | Multicomp PLA Filaments |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC011450 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $42.38
-70%$42.38
$12.71Multicomp MC011450 3D Printer Filament PLA 1.75 mm Light Blue 225 °C Melting Temp
Product details
| Diameter | 1.75mm |
| Filament Colour | Light Blue |
| Filament Material | PLA (Polylactide) |
| Melting Temperature | 225°C |
| Spool Width | 63mm |
| Spool Hub Diameter | 200mm |
| Product Range | Multicomp PLA Filaments |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC011450 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Diameter | 1.75mm |
| Filament Colour | Light Blue |
| Filament Material | PLA (Polylactide) |
| Melting Temperature | 225°C |
| Spool Width | 63mm |
| Spool Hub Diameter | 200mm |
| Product Range | Multicomp PLA Filaments |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC011450 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










