
MULTICOMP MC32834 Tactile Switch, Non Illuminated, 12 V, 50 mA, 160 gf, Solder
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 12V |
| Illumination | Non Illuminated |
| Switch Terminals | Solder |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 50mA |
| Operating Force | 160gf |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC32834 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $0.25
-72%$0.25
$0.07MULTICOMP MC32834 Tactile Switch, Non Illuminated, 12 V, 50 mA, 160 gf, Solder
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 12V |
| Illumination | Non Illuminated |
| Switch Terminals | Solder |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 50mA |
| Operating Force | 160gf |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC32834 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 12V |
| Illumination | Non Illuminated |
| Switch Terminals | Solder |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 50mA |
| Operating Force | 160gf |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC32834 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.




