
MULTICOMP MCCC50V220JNPO CERAMIC CAPACITOR 22PF 50V, C0G/NP0, 5%, RADIAL
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 50V |
| Product Range | CC Series |
| Capacitance | 22pF |
| Lead Spacing | 2.54mm |
| Capacitance Tolerance | ± 5% |
| Packaging | Each |
| Dielectric Characteristic | C0G / NP0 |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCCC50V220JNPO |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $0.50
-70%$0.50
$0.15MULTICOMP MCCC50V220JNPO CERAMIC CAPACITOR 22PF 50V, C0G/NP0, 5%, RADIAL
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 50V |
| Product Range | CC Series |
| Capacitance | 22pF |
| Lead Spacing | 2.54mm |
| Capacitance Tolerance | ± 5% |
| Packaging | Each |
| Dielectric Characteristic | C0G / NP0 |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCCC50V220JNPO |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 50V |
| Product Range | CC Series |
| Capacitance | 22pF |
| Lead Spacing | 2.54mm |
| Capacitance Tolerance | ± 5% |
| Packaging | Each |
| Dielectric Characteristic | C0G / NP0 |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCCC50V220JNPO |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











