MULTICOMP MCTA080/18 Toroidal Transformer, 80 VA, 2 x 18V, 2.22 A, Panel, MCTA Series
- Power rating ranges from 15VA to 1000VA
- Secondary voltages ranges from 2 x 6VAC to 2 x 55VAC
- 100% electrical and flash tested
Product details
| Power Rating | 80VA |
| Transformer Mounting | Panel |
| Secondary Current Nom | 2.22A |
| Product Range | MCTA Series |
| Secondary Voltages | 2 x 18V |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTA080/18 |
| Drawing EN |
Product details
| Power Rating | 80VA |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTA080/18 |
Description