
Multicomp PRO MP000778 MP000778 Detector Switch SPST-NC SMD 1 mA 5 V 1.2 mm
Product details
| Product Range | - |
| Contact Configuration | SPST-NC |
| Switch Terminals | SMD |
| Contact Current Max | 1mA |
| Contact Voltage DC Nom | 5V |
| External Height | 1.2mm |
| External Width | 4mm |
| External Depth | 4.2mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP000778 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $0.89
-70%$0.89
$0.27Multicomp PRO MP000778 MP000778 Detector Switch SPST-NC SMD 1 mA 5 V 1.2 mm
Product details
| Product Range | - |
| Contact Configuration | SPST-NC |
| Switch Terminals | SMD |
| Contact Current Max | 1mA |
| Contact Voltage DC Nom | 5V |
| External Height | 1.2mm |
| External Width | 4mm |
| External Depth | 4.2mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP000778 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | - |
| Contact Configuration | SPST-NC |
| Switch Terminals | SMD |
| Contact Current Max | 1mA |
| Contact Voltage DC Nom | 5V |
| External Height | 1.2mm |
| External Width | 4mm |
| External Depth | 4.2mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP000778 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










