
Multicomp PRO MP005494 Fuse Surface Mount 10 A Fast Acting 125 VAC VDC 2410 (6125 Metric)
Product details
| Fuse Current | 10A |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Voltage Rating VAC | 125VAC |
| Voltage Rating V DC | 125VDC |
| Fuse Case Style | 2410 (6125 Metric) |
| Product Range | - |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 50A |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP005494 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.00
-70%$1.00
$0.30Multicomp PRO MP005494 Fuse Surface Mount 10 A Fast Acting 125 VAC VDC 2410 (6125 Metric)
Product details
| Fuse Current | 10A |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Voltage Rating VAC | 125VAC |
| Voltage Rating V DC | 125VDC |
| Fuse Case Style | 2410 (6125 Metric) |
| Product Range | - |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 50A |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP005494 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Fuse Current | 10A |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Voltage Rating VAC | 125VAC |
| Voltage Rating V DC | 125VDC |
| Fuse Case Style | 2410 (6125 Metric) |
| Product Range | - |
| Breaking Capacity Current AC | 50A |
| Breaking Capacity Current DC | 50A |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP005494 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











