
Multicomp PRO MP006318 MP006318 Thermal Circuit Breaker 5 A 50 V 250 Panel
Product details
| Product Range | - |
| Current Rating | 5A |
| No. of Poles | - |
| Voltage Rating V DC | 50V |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Circuit Breaker Mounting | Panel |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP006318 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $5.13
-70%$5.13
$1.54More Images

Multicomp PRO MP006318 MP006318 Thermal Circuit Breaker 5 A 50 V 250 Panel
Product details
| Product Range | - |
| Current Rating | 5A |
| No. of Poles | - |
| Voltage Rating V DC | 50V |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Circuit Breaker Mounting | Panel |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP006318 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | - |
| Current Rating | 5A |
| No. of Poles | - |
| Voltage Rating V DC | 50V |
| Voltage Rating VAC | 250V |
| Circuit Breaker Mounting | Panel |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP006318 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











