
MULTICOMP SLIDE SWITCH MINIATURE DPCO Slide Switch, DPDT, Panel, 500 mA
Product details
| Orientation | Vertical |
| Contact Voltage DC Max | 50V |
| Switch Operation | - |
| Switch Mounting | Panel |
| Contact Configuration | DPDT |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 500mA |
| Contact Voltage AC Max | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | SLIDE SWITCH MINIATURE DPCO |
| Quantity | Pack ofĀ 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $13.05
-70%$13.05
$3.92MULTICOMP SLIDE SWITCH MINIATURE DPCO Slide Switch, DPDT, Panel, 500 mA
Product details
| Orientation | Vertical |
| Contact Voltage DC Max | 50V |
| Switch Operation | - |
| Switch Mounting | Panel |
| Contact Configuration | DPDT |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 500mA |
| Contact Voltage AC Max | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | SLIDE SWITCH MINIATURE DPCO |
| Quantity | Pack ofĀ 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Orientation | Vertical |
| Contact Voltage DC Max | 50V |
| Switch Operation | - |
| Switch Mounting | Panel |
| Contact Configuration | DPDT |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 500mA |
| Contact Voltage AC Max | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | SLIDE SWITCH MINIATURE DPCO |
| Quantity | Pack ofĀ 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











