Murata Power Solutions MGJ2D152005SC MGJ2D152005SC Isolated Through Hole DC/DC Converter Gate Drive 1:1 2 W Output 20 V 80 mA
- Ultra low coupling capacitance
- Characterised dv/dt immunity
- Characterised partial discharge performance
- Power density 0.81W/cmó
- 5.2kVDC Isolation test voltage hi pot test
- 8% Maximum load regulation
- 50mVp-p Maximum ripple and noise
- 81% Typical efficiency
- 3.4pF Isolation capacitance
- 4.5ms Start-up time
Power Management, Industrial
| Brand | MURATA POWER SOLUTIONS |
| Part Number | MGJ2D152005SC |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
More Images
- Characterised dv/dt immunity
- Power density 0.81W/cmó
- 8% Maximum load regulation
- 81% Typical efficiency
- 3.4pF Isolation capacitance
- 4.5ms Start-up time
Power Management, Industrial
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
Description
- Power density 0.81W/cmó
- 8% Maximum load regulation
- 81% Typical efficiency
- 3.4pF Isolation capacitance