NMB TECHNOLOGIES 11938MB-A1K-EA-00 AXIAL FAN, 119MM, 115VAC, 67CFM, 30DB
HomeStore
Product details
Nominal Rated Voltage AC: 115V
Fan Frame Type: Square
Fan Frame Size: 119mm
External Depth: 38mm
Bearing Type: Ball Bearing
Air Flow - CFM: 76.6CFM
Noise Rating: 32dBA
Power Rating: 7W
Rated Speed: 2100rpm
Power Connection Type: Terminals
Current Rating: 100mA
IP Rating: -
Air Flow - m3/min: 2.2m³/min
Product Range: 11938MB Series
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 11938MB-A1K-EA-00
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Nominal Rated Voltage AC: 115V
Fan Frame Type: Square
Fan Frame Size: 119mm
External Depth: 38mm
Bearing Type: Ball Bearing
Air Flow - CFM: 76.6CFM
Noise Rating: 32dBA
Power Rating: 7W
Rated Speed: 2100rpm
Current Rating: 100mA
IP Rating: -
Air Flow - m3/min: 2.2m³/min
Product Range: 11938MB Series
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 11938MB-A1K-EA-00
Nominal Rated Voltage AC: 115V
Fan Frame Size: 119mm
External Depth: 38mm
Power Rating: 7W
Current Rating: 100mA
Part Number 11938MB-A1K-EA-00
NMB TECHNOLOGIES 11938MB-A1K-EA-00 AXIAL FAN, 119MM, 115VAC, 67CFM, 30DB | Tanotis