Omega PX319-100GI Pressure Sensor Analogue 100PSI 30VDC
HomeStore
This is a PRESSURE SENSOR, ANALOGUE, 100PSI, 30VDC product from OMEGA with the model number PX319-100GI
Product details
Operating Pressure Max 100psi
Sensor Output Analogue
Pressure Measurement Type Gauge
Voltage Rating 30VDC
Port Style 1/4" - 18 NPT
Supply Current -
Product Range PX309 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand OMEGA
Part Number PX319-100GI
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Operating Pressure Max 100psi
Sensor Output Analogue
Voltage Rating 30VDC
Port Style 1/4" - 18 NPT
Supply Current -
Product Range PX309 Series
Other details
Brand OMEGA
Part Number PX319-100GI
Description
Operating Pressure Max 100psi
Voltage Rating 30VDC
Part Number PX319-100GI
Omega PX319-100GI Pressure Sensor Analogue 100PSI 30VDC | Tanotis