PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ECQE6223JF Film Capacitor, 0.022 µF, 630 V, PET (Polyester), ± 5%, ECQE(F) Series
HomeStore
This is a Film Capacitor, 0.022 µF, 630 V, PET (Polyester), ± 5%, ECQE(F) Series product from PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS with the model number ECQE6223JF
Product details
Capacitance 22000pF
Voltage Rating V DC 630V
Capacitor Dielectric Type PET (Polyester)
Capacitance Tolerance ± 5%
Product Range ECQE(F) Series
Capacitor Case Style -
Capacitor Terminals Radial Leaded
Lead Spacing 10mm
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 105°C
Packaging Each
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS
Part Number ECQE6223JF
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-71%
Product details
Capacitance 22000pF
Voltage Rating V DC 630V
Capacitance Tolerance ± 5%
Product Range ECQE(F) Series
Capacitor Case Style -
Lead Spacing 10mm
Packaging Each
Other details
Part Number ECQE6223JF
Description
Capacitance 22000pF
Voltage Rating V DC 630V
Capacitance Tolerance ± 5%
Lead Spacing 10mm
Part Number ECQE6223JF
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ECQE6223JF Film Capacitor, 0.022 µF, 630 V, PET (Polyester), ± 5%, ECQE(F) Series | Tanotis