
PANDUIT ARC.68-A-C14 CABLE FASTENER
Product details
| Cable Clamp / Clip Type | Adjustable Releasable Cable Clamp |
| Internal Diameter | 71.3mm |
| Cable Clamp / Clip Material | PP (Polypropylene) |
| Cable Clamp / Clip Colour | Grey |
| External Length | 25.4mm |
| External Width | 25.4mm |
| Height | 24.1mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | ARC.68-A-C14 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $138.92
-70%$138.92
$41.68PANDUIT ARC.68-A-C14 CABLE FASTENER
Product details
| Cable Clamp / Clip Type | Adjustable Releasable Cable Clamp |
| Internal Diameter | 71.3mm |
| Cable Clamp / Clip Material | PP (Polypropylene) |
| Cable Clamp / Clip Colour | Grey |
| External Length | 25.4mm |
| External Width | 25.4mm |
| Height | 24.1mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | ARC.68-A-C14 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Clamp / Clip Type | Adjustable Releasable Cable Clamp |
| Internal Diameter | 71.3mm |
| Cable Clamp / Clip Material | PP (Polypropylene) |
| Cable Clamp / Clip Colour | Grey |
| External Length | 25.4mm |
| External Width | 25.4mm |
| Height | 24.1mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | ARC.68-A-C14 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






