Phoenix Contact ELR H5-IES-PT-24DC/500AC-9 ELR H5-IES-PT-24DC/500AC-9 Motor Starter Hybrid Series Three Phase 9 A 7 W 24 Vdc 500 Vac
- IP20 Protection rating
- Class 10A Trigger characteristic in according with IEC 60947 standard
- Acknowledge output
- <30ms Typical turn-off time
- <30ms Typical turn-off time
- 1 PDT Contact type
- Push-in connection method
Industrial, Motor Drive & Control, Automation & Process Control
Other details
| Brand | PHOENIX CONTACT |
| Part Number | ELR H5-IES-PT-24DC/500AC-9 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
- IP20 Protection rating
- Acknowledge output
- 1 PDT Contact type
- Push-in connection method
Other details
| Brand | PHOENIX CONTACT |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
Description