
POMONA 3271 BANANA PLUG, 5A, RIVET
Product details
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Gender | Plug |
| Current Rating | 5A |
| Product Range | 3271 Series |
| Contact Material | Brass |
| Contact Termination Type | Rivet |
| Voltage Rating | 2.5kV |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Connector Colour | - |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3271 |
| Quantity | Pack ofĀ 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
POMONA 3271 BANANA PLUG, 5A, RIVET
Product details
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Gender | Plug |
| Current Rating | 5A |
| Product Range | 3271 Series |
| Contact Material | Brass |
| Contact Termination Type | Rivet |
| Voltage Rating | 2.5kV |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Connector Colour | - |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3271 |
| Quantity | Pack ofĀ 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Gender | Plug |
| Current Rating | 5A |
| Product Range | 3271 Series |
| Contact Material | Brass |
| Contact Termination Type | Rivet |
| Voltage Rating | 2.5kV |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Connector Colour | - |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3271 |
| Quantity | Pack ofĀ 10 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












