RAYCHEM - TE CONNECTIVITY 99M0111-22-2L Wire, Hook Up, Type 99, Pink, 22 AWG, 0.38 mm², 19 x 0.15mm, 328 ft, 100 m
HomeStore
This is a Wire, Hook Up, Type 99, Pink, 22 AWG, 0.38 mm², 19 x 0.15mm, 328 ft, 100 m product from RAYCHEM - TE CONNECTIVITY with the model number 99M0111-22-2L
Product details
Reel Length (Metric) 100m
Conductor Material Tinned Copper
Jacket Material Polyester
Approval Specification -
External Diameter 1.13mm
Voltage Rating 600VAC
Reel Length (Imperial) 328ft
Product Range 99M0111 Series
Wire Gauge 22AWG
Jacket Colour Pink
No. of Max Strands x Strand Size 19 x 0.15mm
Conductor Area CSA 0.38mm²
Other details
Brand RAYCHEM - TE CONNECTIVITY
Part Number 99M0111-22-2L
Quantity Reel of 1
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Reel Length (Metric) 100m
Jacket Material Polyester
Approval Specification -
External Diameter 1.13mm
Voltage Rating 600VAC
Reel Length (Imperial) 328ft
Product Range 99M0111 Series
Wire Gauge 22AWG
Jacket Colour Pink
Conductor Area CSA 0.38mm²
Other details
Part Number 99M0111-22-2L
Quantity Reel of 1
Description
External Diameter 1.13mm
Voltage Rating 600VAC
Conductor Area CSA 0.38mm²
Part Number 99M0111-22-2L
RAYCHEM - TE CONNECTIVITY 99M0111-22-2L Wire, Hook Up, Type 99, Pink, 22 AWG, 0.38 mm², 19 x 0.15mm, 328 ft, 100 m | Tanotis