
SAMXON DDL105S05F1JRRDAPZ Supercapacitor, 1 F, 5.5 V, Radial Leaded, DDL Series, +50%, -20%
SAMXON DDL105S05F1JRRDAPZ Supercapacitor, 1 F, 5.5 V, Radial Leaded, DDL Series, +50%, -20%
Product details
| Capacitance | 1F |
| Voltage Rating | 5.5V |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Product Range | DDL Series |
| Capacitance Tolerance | +50%, -20% |
| Packaging | Each |
| Lead Spacing | 4.8mm |
| Lifetime @ Temperature | 1000 hours @ 60°C |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 60°C |
| ESR | 1.05ohm |
| Capacitor Case Style | - |
Other details
| Brand | SAMXON |
| Part Number | DDL105S05F1JRRDAPZ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
SAMXON DDL105S05F1JRRDAPZ Supercapacitor, 1 F, 5.5 V, Radial Leaded, DDL Series, +50%, -20%
Product details
| Capacitance | 1F |
| Voltage Rating | 5.5V |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Product Range | DDL Series |
| Capacitance Tolerance | +50%, -20% |
| Packaging | Each |
| Lead Spacing | 4.8mm |
| Lifetime @ Temperature | 1000 hours @ 60°C |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 60°C |
| ESR | 1.05ohm |
| Capacitor Case Style | - |
Other details
| Brand | SAMXON |
| Part Number | DDL105S05F1JRRDAPZ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Capacitance | 1F |
| Voltage Rating | 5.5V |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Product Range | DDL Series |
| Capacitance Tolerance | +50%, -20% |
| Packaging | Each |
| Lead Spacing | 4.8mm |
| Lifetime @ Temperature | 1000 hours @ 60°C |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 60°C |
| ESR | 1.05ohm |
| Capacitor Case Style | - |
Other details
| Brand | SAMXON |
| Part Number | DDL105S05F1JRRDAPZ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











