
SCHNEIDER ELECTRIC NSYAMPM3429TB Mounting Plate, 15mm, 341x291mm, Galvanised Steel, Thalassa TBS & TBP Series Enclosures
SCHNEIDER ELECTRIC NSYAMPM3429TB Mounting Plate, 15mm, 341x291mm, Galvanised Steel, Thalassa TBS & TBP Series Enclosures
Product details
| Plate Type | Mounting |
| Plate Material | Galvanised Steel |
| Plate Colour | - |
| For Use With | Thalassa TBS & TBP Series Enclosures |
| External Depth - Metric | 15mm |
| External Width - Metric | 291mm |
| External Height - Metric | 341mm |
| External Depth - Imperial | 0.591" |
| External Width - Imperial | 11.457" |
| External Height - Imperial | 13.425" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | NSYAMPM3429TB |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
SCHNEIDER ELECTRIC NSYAMPM3429TB Mounting Plate, 15mm, 341x291mm, Galvanised Steel, Thalassa TBS & TBP Series Enclosures
Product details
| Plate Type | Mounting |
| Plate Material | Galvanised Steel |
| Plate Colour | - |
| For Use With | Thalassa TBS & TBP Series Enclosures |
| External Depth - Metric | 15mm |
| External Width - Metric | 291mm |
| External Height - Metric | 341mm |
| External Depth - Imperial | 0.591" |
| External Width - Imperial | 11.457" |
| External Height - Imperial | 13.425" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | NSYAMPM3429TB |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Plate Type | Mounting |
| Plate Material | Galvanised Steel |
| Plate Colour | - |
| For Use With | Thalassa TBS & TBP Series Enclosures |
| External Depth - Metric | 15mm |
| External Width - Metric | 291mm |
| External Height - Metric | 341mm |
| External Depth - Imperial | 0.591" |
| External Width - Imperial | 11.457" |
| External Height - Imperial | 13.425" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | NSYAMPM3429TB |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









