
Schneider Electric XB4BG33 Keylock Switch Stay Put Off DPST-NO Harmony XB4 Series 3 Position Screw Clamp 6 A
Schneider Electric XB4BG33 Keylock Switch Stay Put Off DPST-NO Harmony XB4 Series 3 Position Screw Clamp 6 A
Product details
| Switch Operation | Off |
| Contact Configuration | DPST-NO |
| Product Range | Harmony XB4 Series |
| No. of Switch Positions | 3 Position |
| Switch Terminals | Screw Clamp |
| Contact Current Max | 6A |
| Contact Voltage AC Nom | 120V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Angle of Throw | 45? |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | XB4BG33 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Original: $110.98
-70%$110.98
$33.29Schneider Electric XB4BG33 Keylock Switch Stay Put Off DPST-NO Harmony XB4 Series 3 Position Screw Clamp 6 A
Product details
| Switch Operation | Off |
| Contact Configuration | DPST-NO |
| Product Range | Harmony XB4 Series |
| No. of Switch Positions | 3 Position |
| Switch Terminals | Screw Clamp |
| Contact Current Max | 6A |
| Contact Voltage AC Nom | 120V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Angle of Throw | 45? |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | XB4BG33 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Switch Operation | Off |
| Contact Configuration | DPST-NO |
| Product Range | Harmony XB4 Series |
| No. of Switch Positions | 3 Position |
| Switch Terminals | Screw Clamp |
| Contact Current Max | 6A |
| Contact Voltage AC Nom | 120V |
| Contact Voltage DC Nom | - |
| Angle of Throw | 45? |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | XB4BG33 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

