
Schneider Electric XZCP0566L5 XZCP0566L5 Sensor Cable Light Curtain M8 Receptacle Free End 3 Positions 5 m 16.4 ft
Schneider Electric XZCP0566L5 XZCP0566L5 Sensor Cable Light Curtain M8 Receptacle Free End 3 Positions 5 m 16.4 ft
Product details
| Connector Type A | M8 Sensor Straight 3 Position Receptacle |
| Connector Type B | Free End |
| No. of Positions | 3 Positions |
| Cable Length - Metric | 5m |
| Cable Length - Imperial | 16.4ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | XZCP0566L5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| Safety Data Sheet B EN | |
| Handling Instructions EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $37.67
-70%$37.67
$11.30More Images

Schneider Electric XZCP0566L5 XZCP0566L5 Sensor Cable Light Curtain M8 Receptacle Free End 3 Positions 5 m 16.4 ft
Product details
| Connector Type A | M8 Sensor Straight 3 Position Receptacle |
| Connector Type B | Free End |
| No. of Positions | 3 Positions |
| Cable Length - Metric | 5m |
| Cable Length - Imperial | 16.4ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | XZCP0566L5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| Safety Data Sheet B EN | |
| Handling Instructions EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type A | M8 Sensor Straight 3 Position Receptacle |
| Connector Type B | Free End |
| No. of Positions | 3 Positions |
| Cable Length - Metric | 5m |
| Cable Length - Imperial | 16.4ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | XZCP0566L5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| Safety Data Sheet B EN | |
| Handling Instructions EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











