
SCHROFF 24563-143 19" Subrack, EuropacPro, Kit, Shielded, 3U, 84, 295 mm, 133 mm, 427 mm, 11.614 "
SCHROFF 24563-143 19" Subrack, EuropacPro, Kit, Shielded, 3U, 84, 295 mm, 133 mm, 427 mm, 11.614 "
Product details
| External Depth - Imperial | 11.614" |
| External Depth - Metric | 295mm |
| Rack U Height | 3U |
| External Width - Imperial | 16.8" |
| Rack HP Width | 84 |
| External Height - Imperial | 5.25" |
| External Width - Metric | 427mm |
| Product Range | - |
| External Height - Metric | 133mm |
Other details
| Brand | SCHROFF |
| Part Number | 24563-143 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
SCHROFF 24563-143 19" Subrack, EuropacPro, Kit, Shielded, 3U, 84, 295 mm, 133 mm, 427 mm, 11.614 "
Product details
| External Depth - Imperial | 11.614" |
| External Depth - Metric | 295mm |
| Rack U Height | 3U |
| External Width - Imperial | 16.8" |
| Rack HP Width | 84 |
| External Height - Imperial | 5.25" |
| External Width - Metric | 427mm |
| Product Range | - |
| External Height - Metric | 133mm |
Other details
| Brand | SCHROFF |
| Part Number | 24563-143 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| External Depth - Imperial | 11.614" |
| External Depth - Metric | 295mm |
| Rack U Height | 3U |
| External Width - Imperial | 16.8" |
| Rack HP Width | 84 |
| External Height - Imperial | 5.25" |
| External Width - Metric | 427mm |
| Product Range | - |
| External Height - Metric | 133mm |
Other details
| Brand | SCHROFF |
| Part Number | 24563-143 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



