
Schutzinger IBU 5568 NI / GE Banana Test Connector Jack Panel Mount 32 A 70 VDC Nickel Plated Contacts Yellow
Schutzinger IBU 5568 NI / GE Banana Test Connector Jack Panel Mount 32 A 70 VDC Nickel Plated Contacts Yellow
Product details
| Gender | Jack |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Current Rating | 32A |
| Voltage Rating | 70VDC |
| Contact Plating | Nickel Plated Contacts |
| Connector Colour | Yellow |
| Contact Material | Brass, Beryllium Copper |
| Contact Termination Type | Quick Connect |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHUTZINGER |
| Part Number | IBU 5568 NI / GE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Schutzinger IBU 5568 NI / GE Banana Test Connector Jack Panel Mount 32 A 70 VDC Nickel Plated Contacts Yellow
Product details
| Gender | Jack |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Current Rating | 32A |
| Voltage Rating | 70VDC |
| Contact Plating | Nickel Plated Contacts |
| Connector Colour | Yellow |
| Contact Material | Brass, Beryllium Copper |
| Contact Termination Type | Quick Connect |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHUTZINGER |
| Part Number | IBU 5568 NI / GE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Gender | Jack |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Current Rating | 32A |
| Voltage Rating | 70VDC |
| Contact Plating | Nickel Plated Contacts |
| Connector Colour | Yellow |
| Contact Material | Brass, Beryllium Copper |
| Contact Termination Type | Quick Connect |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHUTZINGER |
| Part Number | IBU 5568 NI / GE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.












