
Schutzinger KU 320 / SW Banana Test Connector Jack Cable Mount 16 A 70 VDC Black
Product details
| Gender | Jack |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Current Rating | 16A |
| Voltage Rating | 70VDC |
| Contact Plating | - |
| Connector Colour | Black |
| Contact Material | Brass |
| Contact Termination Type | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHUTZINGER |
| Part Number | KU 320 / SW |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.40
-70%$4.40
$1.32Schutzinger KU 320 / SW Banana Test Connector Jack Cable Mount 16 A 70 VDC Black
Product details
| Gender | Jack |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Current Rating | 16A |
| Voltage Rating | 70VDC |
| Contact Plating | - |
| Connector Colour | Black |
| Contact Material | Brass |
| Contact Termination Type | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHUTZINGER |
| Part Number | KU 320 / SW |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Gender | Jack |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Current Rating | 16A |
| Voltage Rating | 70VDC |
| Contact Plating | - |
| Connector Colour | Black |
| Contact Material | Brass |
| Contact Termination Type | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHUTZINGER |
| Part Number | KU 320 / SW |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












