
SEMIKRON SKHI 22A H4 R IGBT DRIV, DUAL, 1.2KV, 1US, MODULE
Product details
| Output Delay | 1µs |
| Operating Temperature Min | 85°C |
| Peak Output Current | 8A |
| Input Delay | 1µs |
| Driver Case Style | Module |
| Operating Temperature Max | -40°C |
| No. of Pins | - |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 14.4V |
| Packaging | Cut Tape |
| Supply Voltage Max | 15.6V |
| Driver Configuration | Half Bridge |
| MSL | - |
Other details
| Brand | SEMIKRON |
| Part Number | SKHI 22A H4 R |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
SEMIKRON SKHI 22A H4 R IGBT DRIV, DUAL, 1.2KV, 1US, MODULE
Product details
| Output Delay | 1µs |
| Operating Temperature Min | 85°C |
| Peak Output Current | 8A |
| Input Delay | 1µs |
| Driver Case Style | Module |
| Operating Temperature Max | -40°C |
| No. of Pins | - |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 14.4V |
| Packaging | Cut Tape |
| Supply Voltage Max | 15.6V |
| Driver Configuration | Half Bridge |
| MSL | - |
Other details
| Brand | SEMIKRON |
| Part Number | SKHI 22A H4 R |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Output Delay | 1µs |
| Operating Temperature Min | 85°C |
| Peak Output Current | 8A |
| Input Delay | 1µs |
| Driver Case Style | Module |
| Operating Temperature Max | -40°C |
| No. of Pins | - |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 14.4V |
| Packaging | Cut Tape |
| Supply Voltage Max | 15.6V |
| Driver Configuration | Half Bridge |
| MSL | - |
Other details
| Brand | SEMIKRON |
| Part Number | SKHI 22A H4 R |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









