Sony VPLL-3007 Fixed Short Throw Lens (0.65:1)
HomeStore
In the Box
  • Limited 2-Year Warranty
Throw Ratio 0.65:1
Focus Manual
Lens Shift Vertical: Upward 10% to downward 5%
Horizontal: Right 4% to left 4%
Aperture f/1.75
Screen Size 60 to 300" (152.4 to 762.0 cm)
Viewable area, measured diagonally
Distance 2.06" (52.4 mm) Between the front of the lens (center) and front of the cabinet
Type 2
Dimensions (W x H x D) 5.9 x 5.9 x 8.7" (150 x 150 x 222 mm)
Weight 3.7 lb (1.7 kg)
-70%