STMICROELECTRONICS ST33KTPM2X32DKG9 Secure Authentication IC, UFQFPN-EP-32, TPM, I2C, SPI, 1.8 to 3.3V, -40 °C to 105 °C
HomeStore
Product details
Technical Specifications
IC Function
Trusted Platform Module
Supply Voltage Max
3.3V
No. of Pins
32Pins
Operating Temperature Min
-40°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Supply Voltage Min
1.8V
IC Case / Package
UFQFPN-EP
Interfaces
I2C, SPI
Operating Temperature Max
105°C
Other details
Brand STMICROELECTRONICS
Part Number ST33KTPM2X32DKG9
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
IC Function
Trusted Platform Module
Supply Voltage Max
3.3V
No. of Pins
32Pins
Operating Temperature Min
-40°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Supply Voltage Min
1.8V
IC Case / Package
UFQFPN-EP
Interfaces
I2C, SPI
Operating Temperature Max
105°C
Other details
Brand STMICROELECTRONICS
Part Number ST33KTPM2X32DKG9
3.3V
32Pins
-40°C
1.8V
105°C
Part Number ST33KTPM2X32DKG9
STMICROELECTRONICS ST33KTPM2X32DKG9 Secure Authentication IC, UFQFPN-EP-32, TPM, I2C, SPI, 1.8 to 3.3V, -40 °C to 105 °C | Tanotis