TAIYO YUDEN EMK325BJ226MM-T SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 22 µF, 16 V, 1210 [3225 Metric], ± 20%, X5R
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Capacitance
22µF
Voltage(AC)
Capacitance Tolerance
± 20%
Product Range
M Series
Product Width
2.5mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Voltage(DC)
16V
Capacitor Case / Package
1210 [3225 Metric]
Dielectric Characteristic
X5R
Product Length
3.2mm
Capacitor Terminals
Standard Terminal
Operating Temperature Max
85°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Other details
Brand TAIYO YUDEN
Part Number EMK325BJ226MM-T
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Capacitance
22µF
Voltage(AC)
Capacitance Tolerance
± 20%
Product Range
M Series
Product Width
2.5mm
Operating Temperature Min
-55°C
Qualification
Voltage(DC)
16V
Capacitor Case / Package
1210 [3225 Metric]
Dielectric Characteristic
X5R
Product Length
3.2mm
Capacitor Terminals
Standard Terminal
Operating Temperature Max
85°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Other details
Brand TAIYO YUDEN
Part Number EMK325BJ226MM-T
22µF
± 20%
2.5mm
-55°C
16V
3.2mm
85°C
Part Number EMK325BJ226MM-T
TAIYO YUDEN EMK325BJ226MM-T SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 22 µF, 16 V, 1210 [3225 Metric], ± 20%, X5R | Tanotis