TE CONNECTIVITY 06161101 Wire Marker, Z Type, Push On Pre Printed, 1, White, Brown, 4.7 mm
Product details
| Marker Material | PVC (Polyvinylchloride) |
| Cable Diameter Max | 4.7mm |
| Legend | 1 |
| Marker Dimensions | - |
| Marker Colour | Brown |
| Marker Type | Push On Pre Printed |
| Product Range | Z-Type Series |
| Legend Colour | White |
| Cable Diameter Min | 2.9mm |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 06161101 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TE CONNECTIVITY 06161101 Wire Marker, Z Type, Push On Pre Printed, 1, White, Brown, 4.7 mm
Product details
| Marker Material | PVC (Polyvinylchloride) |
| Cable Diameter Max | 4.7mm |
| Legend | 1 |
| Marker Dimensions | - |
| Marker Colour | Brown |
| Marker Type | Push On Pre Printed |
| Product Range | Z-Type Series |
| Legend Colour | White |
| Cable Diameter Min | 2.9mm |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 06161101 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Marker Material | PVC (Polyvinylchloride) |
| Cable Diameter Max | 4.7mm |
| Legend | 1 |
| Marker Dimensions | - |
| Marker Colour | Brown |
| Marker Type | Push On Pre Printed |
| Product Range | Z-Type Series |
| Legend Colour | White |
| Cable Diameter Min | 2.9mm |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 06161101 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







