
TE CONNECTIVITY 1-1827863-4 Connector Housing, Dynamic D-1100D Series, Receptacle, 28 Ways, 2 mm
TE CONNECTIVITY 1-1827863-4 Connector Housing, Dynamic D-1100D Series, Receptacle, 28 Ways, 2 mm
Product details
| Product Range | Dynamic D-1100D Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 28Ways |
| Pitch Spacing | 2mm |
| For Use With | Dynamic D-1000 Series Socket Contacts |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 1-1827863-4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.63
-70%$2.63
$0.79TE CONNECTIVITY 1-1827863-4 Connector Housing, Dynamic D-1100D Series, Receptacle, 28 Ways, 2 mm
Product details
| Product Range | Dynamic D-1100D Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 28Ways |
| Pitch Spacing | 2mm |
| For Use With | Dynamic D-1000 Series Socket Contacts |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 1-1827863-4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | Dynamic D-1100D Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 28Ways |
| Pitch Spacing | 2mm |
| For Use With | Dynamic D-1000 Series Socket Contacts |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 1-1827863-4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











