
TE Connectivity 2213831-3 LED Street Light Connector Lumawise Endurance S Series 4 Contacts Plug 30 VDC 1.5 A
TE Connectivity 2213831-3 LED Street Light Connector Lumawise Endurance S Series 4 Contacts Plug 30 VDC 1.5 A
Product details
| Product Range | LUMAWISE Endurance S Series |
| No. of Contacts | 4Contacts |
| Gender | Plug |
| Voltage Rating | 30VDC |
| Current Rating | 1.5A |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Wire Length - Metric | - |
| Wire Length - Imperial | - |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 2213831-3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TE Connectivity 2213831-3 LED Street Light Connector Lumawise Endurance S Series 4 Contacts Plug 30 VDC 1.5 A
Product details
| Product Range | LUMAWISE Endurance S Series |
| No. of Contacts | 4Contacts |
| Gender | Plug |
| Voltage Rating | 30VDC |
| Current Rating | 1.5A |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Wire Length - Metric | - |
| Wire Length - Imperial | - |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 2213831-3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | LUMAWISE Endurance S Series |
| No. of Contacts | 4Contacts |
| Gender | Plug |
| Voltage Rating | 30VDC |
| Current Rating | 1.5A |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Wire Length - Metric | - |
| Wire Length - Imperial | - |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 2213831-3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



