
TECHSPRAY 2301-1000 SINGLE-TIPPED COTTON SWABS
Product details
| Handle Material | Wood |
| Handle Length | 152.4mm |
| Swab Tip Size | 12.7mm x 9.52mm |
| Product Range | - |
| Tip Material | Cotton |
Other details
| Brand | TECHSPRAY |
| Part Number | 2301-1000 |
| Quantity | Pack ofĀ 1000 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TECHSPRAY 2301-1000 SINGLE-TIPPED COTTON SWABS
Product details
| Handle Material | Wood |
| Handle Length | 152.4mm |
| Swab Tip Size | 12.7mm x 9.52mm |
| Product Range | - |
| Tip Material | Cotton |
Other details
| Brand | TECHSPRAY |
| Part Number | 2301-1000 |
| Quantity | Pack ofĀ 1000 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Handle Material | Wood |
| Handle Length | 152.4mm |
| Swab Tip Size | 12.7mm x 9.52mm |
| Product Range | - |
| Tip Material | Cotton |
Other details
| Brand | TECHSPRAY |
| Part Number | 2301-1000 |
| Quantity | Pack ofĀ 1000 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








