
TEKTRONIX TPP0850 Oscilloscope Probe, High-Voltage Passive Probe, 800 MHz, 2.5 kV, 50:1
Product details
| Oscilloscope Probe Function | High-Voltage Passive Probe |
| Test Probe Attenuation | 50:1 |
| Bandwidth | 800MHz |
| Input Voltage Max | 2.5kV |
| Product Range | - |
| For Use With | Tektronix MSO/DPO5000 & MSO/DPO4000B Series Oscilloscopes |
Other details
| Brand | TEKTRONIX |
| Part Number | TPP0850 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2,667.16
-70%$2,667.16
$800.15TEKTRONIX TPP0850 Oscilloscope Probe, High-Voltage Passive Probe, 800 MHz, 2.5 kV, 50:1
Product details
| Oscilloscope Probe Function | High-Voltage Passive Probe |
| Test Probe Attenuation | 50:1 |
| Bandwidth | 800MHz |
| Input Voltage Max | 2.5kV |
| Product Range | - |
| For Use With | Tektronix MSO/DPO5000 & MSO/DPO4000B Series Oscilloscopes |
Other details
| Brand | TEKTRONIX |
| Part Number | TPP0850 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Oscilloscope Probe Function | High-Voltage Passive Probe |
| Test Probe Attenuation | 50:1 |
| Bandwidth | 800MHz |
| Input Voltage Max | 2.5kV |
| Product Range | - |
| For Use With | Tektronix MSO/DPO5000 & MSO/DPO4000B Series Oscilloscopes |
Other details
| Brand | TEKTRONIX |
| Part Number | TPP0850 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.





