Telemecanique Sensors XMLP200PD230 Pressure Sensor 200 psi Analogue 24 VDC 1/4" - 18 NPT 23 mA
HomeStore
This is a Pressure Sensor, 200 psi, Analogue, 24 VDC, 1/4" - 18 NPT, 23 mA product from TELEMECANIQUE SENSORS with the model number XMLP200PD230
Product details
Operating Pressure Max 200psi
Sensor Output Analogue
Pressure Measurement Type -
Voltage Rating 24VDC
Port Style 1/4" - 18 NPT
Supply Current 23mA
Product Range OsiSense XM Series
Other details
Brand TELEMECANIQUE SENSORS
Part Number XMLP200PD230
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Operating Pressure Max 200psi
Sensor Output Analogue
Pressure Measurement Type -
Voltage Rating 24VDC
Port Style 1/4" - 18 NPT
Supply Current 23mA
Other details
Brand TELEMECANIQUE SENSORS
Part Number XMLP200PD230
Description
Operating Pressure Max 200psi
Voltage Rating 24VDC
Supply Current 23mA
Part Number XMLP200PD230
Telemecanique Sensors XMLP200PD230 Pressure Sensor 200 psi Analogue 24 VDC 1/4" - 18 NPT 23 mA | Tanotis