Texas Instruments LM4132AMF-3.3/NOPB Voltage Reference Precision Low Dropout Series - Fixed LM4132 3.3V SOT-23-5
- Stable with low ESR ceramic capacitors
- Enable pin allowing a 3µA shutdown mode
- VIN range of VREF +400mV to 5.5V at 10mA
- 60µA Low supply current
- Green product and no Sb/Br
Other details
| Brand | TEXAS INSTRUMENTS |
| Part Number | LM4132AMF-3.3/NOPB |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
- 60µA Low supply current
- Green product and no Sb/Br
Other details
| Brand | TEXAS INSTRUMENTS |
Description