
Texas Instruments TPS3711DDCT TPS3711DDCT Voltage Detector 1.8V-36V Supply 400mV Threshold Active-Low Open-Drain Reset SOT-23-6
Texas Instruments TPS3711DDCT TPS3711DDCT Voltage Detector 1.8V-36V Supply 400mV Threshold Active-Low Open-Drain Reset SOT-23-6
Product details
| Threshold Voltage | 400mV |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | 1.8V |
| Supply Voltage Max | 36V |
| Reset Type | Active-Low, Open-Drain |
| Digital IC Case | SOT-23 |
| No. of Pins | 6Pins |
| Delay Time | - |
| Operating Temperature Min | -40ưC |
| Operating Temperature Max | 125ưC |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | TEXAS INSTRUMENTS |
| Part Number | TPS3711DDCT |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Texas Instruments TPS3711DDCT TPS3711DDCT Voltage Detector 1.8V-36V Supply 400mV Threshold Active-Low Open-Drain Reset SOT-23-6
Product details
| Threshold Voltage | 400mV |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | 1.8V |
| Supply Voltage Max | 36V |
| Reset Type | Active-Low, Open-Drain |
| Digital IC Case | SOT-23 |
| No. of Pins | 6Pins |
| Delay Time | - |
| Operating Temperature Min | -40ưC |
| Operating Temperature Max | 125ưC |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | TEXAS INSTRUMENTS |
| Part Number | TPS3711DDCT |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Threshold Voltage | 400mV |
| No. of Supervisors / Monitors | 1Monitors |
| Supply Voltage Min | 1.8V |
| Supply Voltage Max | 36V |
| Reset Type | Active-Low, Open-Drain |
| Digital IC Case | SOT-23 |
| No. of Pins | 6Pins |
| Delay Time | - |
| Operating Temperature Min | -40ưC |
| Operating Temperature Max | 125ưC |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | TEXAS INSTRUMENTS |
| Part Number | TPS3711DDCT |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











