
TR FASTENINGS 1961030020071DO Machine Screw, M3, Steel, 20 mm, Bright Zinc, Pan Head Torx
Product details
| Thread Size - Metric | M3 |
| Fastener Material | Steel |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 20mm |
| Fastener Plating | Bright Zinc |
| Screw Head Style | Pan Head Torx |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 1961030020071DO |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TR FASTENINGS 1961030020071DO Machine Screw, M3, Steel, 20 mm, Bright Zinc, Pan Head Torx
Product details
| Thread Size - Metric | M3 |
| Fastener Material | Steel |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 20mm |
| Fastener Plating | Bright Zinc |
| Screw Head Style | Pan Head Torx |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 1961030020071DO |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thread Size - Metric | M3 |
| Fastener Material | Steel |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 20mm |
| Fastener Plating | Bright Zinc |
| Screw Head Style | Pan Head Torx |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | 1961030020071DO |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












