TR FASTENINGS M516 KHHTMCZ50- Socket Screw, BZP, Flat / Countersunk Hex Socket, Steel, 16 mm, M5, Pack of 50
TR FASTENINGS M516 KHHTMCZ50- Socket Screw, BZP, Flat / Countersunk Hex Socket, Steel, 16 mm, M5, Pack of 50
Product details
| Screw Length | 16mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | Bright Zinc |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Flat / Countersunk Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M516 KHHTMCZ50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TR FASTENINGS M516 KHHTMCZ50- Socket Screw, BZP, Flat / Countersunk Hex Socket, Steel, 16 mm, M5, Pack of 50
Product details
| Screw Length | 16mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | Bright Zinc |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Flat / Countersunk Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M516 KHHTMCZ50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Screw Length | 16mm |
| Fastener Material | Steel |
| Fastener Plating | Bright Zinc |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Flat / Countersunk Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M516 KHHTMCZ50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












