
TR FASTENINGS M530 SOA2CSS50- Socket, Part Thread, Cap, Hex Socket, Stainless Steel, 30 mm, M5, Pack of 50
TR FASTENINGS M530 SOA2CSS50- Socket, Part Thread, Cap, Hex Socket, Stainless Steel, 30 mm, M5, Pack of 50
Product details
| Screw Length | 30mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M530 SOA2CSS50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $10.36
-70%$10.36
$3.11TR FASTENINGS M530 SOA2CSS50- Socket, Part Thread, Cap, Hex Socket, Stainless Steel, 30 mm, M5, Pack of 50
Product details
| Screw Length | 30mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M530 SOA2CSS50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Screw Length | 30mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M5 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Hex Socket |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M530 SOA2CSS50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












