
TR FASTENINGS M550 PSA2MCS50- Machine Screw, M5, Stainless Steel, 50 mm, Pan Head Slotted
Product details
| Thread Size - Metric | M5 |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 50mm |
| Fastener Plating | - |
| Screw Head Style | Pan Head Slotted |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M550 PSA2MCS50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $10.60
-70%$10.60
$3.18TR FASTENINGS M550 PSA2MCS50- Machine Screw, M5, Stainless Steel, 50 mm, Pan Head Slotted
Product details
| Thread Size - Metric | M5 |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 50mm |
| Fastener Plating | - |
| Screw Head Style | Pan Head Slotted |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M550 PSA2MCS50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thread Size - Metric | M5 |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 50mm |
| Fastener Plating | - |
| Screw Head Style | Pan Head Slotted |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M550 PSA2MCS50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












