
TR Fastenings M6 20 M4A2MC S50 BUT T30 Machine Screw Security mm Stainless Steel A2 Button Head Hex Socket
TR Fastenings M6 20 M4A2MC S50 BUT T30 Machine Screw Security mm Stainless Steel A2 Button Head Hex Socket
Product details
| Thread Size - Metric | M6 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 20mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Screw Head Style | Button Head Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M6 20 M4A2MC S50 BUT T30 |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $22.92
-70%$22.92
$6.88TR Fastenings M6 20 M4A2MC S50 BUT T30 Machine Screw Security mm Stainless Steel A2 Button Head Hex Socket
Product details
| Thread Size - Metric | M6 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 20mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Screw Head Style | Button Head Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M6 20 M4A2MC S50 BUT T30 |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thread Size - Metric | M6 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 20mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Screw Head Style | Button Head Hex Socket |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M6 20 M4A2MC S50 BUT T30 |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












