TR FASTENINGS M860 HHA2SCS50- Set Screw, A2, M8, 60 mm, Stainless Steel, Hex Head
Product details
| Screw Length | 60mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M8 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Hex Head |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M860 HHA2SCS50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TR FASTENINGS M860 HHA2SCS50- Set Screw, A2, M8, 60 mm, Stainless Steel, Hex Head
Product details
| Screw Length | 60mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M8 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Hex Head |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M860 HHA2SCS50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Screw Length | 60mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | M8 |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Hex Head |
| Thread Size - Imperial | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | M860 HHA2SCS50- |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












