
TR Fastenings TR00003090-000 TR00003090-000 Hex Bolt M24 50 mm 65 Stainless Steel A2 New
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M24 |
| Head Type | Hex |
| Thread Length | 50mm |
| External Length | 65mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00003090-000 |
| Quantity | Pack ofĀ 5 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $54.98
-70%$54.98
$16.49TR Fastenings TR00003090-000 TR00003090-000 Hex Bolt M24 50 mm 65 Stainless Steel A2 New
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M24 |
| Head Type | Hex |
| Thread Length | 50mm |
| External Length | 65mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00003090-000 |
| Quantity | Pack ofĀ 5 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thread Size - Imperial | - |
| Thread Size - Metric | M24 |
| Head Type | Hex |
| Thread Length | 50mm |
| External Length | 65mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00003090-000 |
| Quantity | Pack ofĀ 5 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












