
TR Fastenings TR00045476-000 TR00045476-000 Machine Screw M8 35 mm Stainless Steel A2 Button Head Pin Torx New
TR Fastenings TR00045476-000 TR00045476-000 Machine Screw M8 35 mm Stainless Steel A2 Button Head Pin Torx New
Product details
| Thread Size - Metric | M8 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 35mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Screw Head Style | Button Head Pin Torx |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00045476-000 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $173.72
-70%$173.72
$52.12TR Fastenings TR00045476-000 TR00045476-000 Machine Screw M8 35 mm Stainless Steel A2 Button Head Pin Torx New
Product details
| Thread Size - Metric | M8 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 35mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Screw Head Style | Button Head Pin Torx |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00045476-000 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thread Size - Metric | M8 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 35mm |
| Fastener Material | Stainless Steel A2 |
| Fastener Plating | - |
| Screw Head Style | Button Head Pin Torx |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TR FASTENINGS |
| Part Number | TR00045476-000 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












