TRACO POWER THL 15-2422WI Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, 4:1, 15 W, 2 Output, 12 V, 625 mA
HomeStore
Product details
Power Supply Applications: ITE
Input Ratio: 4:1
Output Power Max: 15W
No. of Outputs: 2 Output
Output Voltage - Output 1: 12V
Output Current - Output 1: 625mA
Output Voltage - Output 2: -12V
Output Current - Output 2: 625mA
Output Regulation: -
Isolation Voltage: 1.5kV
DC / DC Converter Type: DIP
Input Voltage DC Nom: 24V
DC / DC Converter Output Type: Fixed
Width: 25.4mm
Height: 10.16mm
Depth: 25.4mm
Input Voltage DC Min: 9V
Input Voltage DC Max: 36V
Product Range: THL 15WI Series
Other details
Brand TRACO POWER
Part Number THL 15-2422WI
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Supply Applications: ITE
Input Ratio: 4:1
Output Power Max: 15W
No. of Outputs: 2 Output
Output Voltage - Output 1: 12V
Output Regulation: -
Isolation Voltage: 1.5kV
DC / DC Converter Type: DIP
Input Voltage DC Nom: 24V
Width: 25.4mm
Height: 10.16mm
Depth: 25.4mm
Input Voltage DC Min: 9V
Input Voltage DC Max: 36V
Product Range: THL 15WI Series
Other details
Brand TRACO POWER
Part Number THL 15-2422WI
Output Power Max: 15W
Output Voltage - Output 1: 12V
Isolation Voltage: 1.5kV
Input Voltage DC Nom: 24V
Width: 25.4mm
Height: 10.16mm
Depth: 25.4mm
Input Voltage DC Min: 9V
Input Voltage DC Max: 36V
Part Number THL 15-2422WI
TRACO POWER THL 15-2422WI Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, 4:1, 15 W, 2 Output, 12 V, 625 mA | Tanotis